Om Ullevaal Stadion

AS Ullevaal Stadion ble stiftet i 1925 i forbindelse med bygging av Ullevaal Stadion, og er 100 % eid av Norges Fotballforbund.

Selskapet har to forretningsområder;  AS Ullevaal Stadion som består av Ullevaal Stadion Eiendom (utleie av næringseiendom),  Meet Ullevaal (Kurs & konferanse virksomhet), samt Klubb Ullevaal (medlems-konsept). Datterselskapet Ullevaal Stadion Idrett AS som ble etablert i 1998, eier og forvalter selve nasjonalanlegget for fotball. Samlet har disse to Ullevaal Stadion selskapene 27 faste ansatte.

Ullevaal Stadion ble åpnet 26. september 1926 som hjemmebane for Lyn og flere andre lokale lag. Den første fotballandskampen ble spilt der i 1927, og NFF begynte etter dette å gradvis kjøpe deler av stadionselskapet. Tilskuerrekorden på en fotballkamp stammer fra 1949, da 37 096 så Norge spille mot Danmark. Siden 1948 har Ullevaal vært fast arena for finalen i Norgesmesterskapet i fotball for herrer, og Ullevaal Stadion har også vært finalearena for EM i fotball for kvinner to ganger, i 1987 og 1997. Ullevaal Stadion inneholder også hovedkontorene til mange idrettsforbund, og næringseiendom med blant annet THON hotell og AMFI kjøpesenter.

Våre ansatte i AS Ullevaal Stadion

Ingrid Holm Sanaker
Rådgiver
23 00 83 47
916 25 957
ingrid@meet-ullevaal.no

Inger Valstad Dahle
Rådgiver
23 00 83 16
911 62 163
inger@meet-ullevaal.no

Johanna Asmerom
Rådgiver
932 86 966
johanna@ullevaal.no

Tomas Johansen
Leder, salg
920 90 652
tomas@ullevaal.no

Anne-Sofie W Svensson
Salgssjef Klubb Ullevaal
901 94 087
anne-sofie@ullevaal.no

Pål Brogeland
Salgssjef
466 27 337
pal@ullevaal.no

Mette Holager Eriksen
Konferanse- og HR-sjef
23 00 83 00
476 04 340
mette@meet-ullevaal.no

Møyfrid U. Pedersen
Konferansevert
23 00 83 00
908 72 777
moyfrid@meet-ullevaal.no

Margrethe Smemo
Konferansevert
23 00 83 30
margrethe@meet-ullevaal.no

Kristian Paulsen
Konferansevert
936 10 452
kristian.paulsen@meet-ullevaal.no

Siri Strømsvåg
Konferansevert
23 00 83 00
siri@meet-ullevaal.no 

Jaffet Asmerom
Konferansevert
943 72 859
jaffet.asmerom@meet-ullevaal.no 

Amelia Øfsdahl
Konferansevert
479 69 212
amelia.ofsdahl@meet-ullevaal.no 

Kari Engmark Lunde
Konferansevert
23 00 83 00

Cato Breivik
Driftssjef
cato@ullevaal.no

Valmir Araujo de Lima
Driftsassistent
valmir@ullevaal.no

Espen Aasen
Byggteknisk sjef Eiendom
922 66 670
espen@ullevaal.no

Ray Morillas
Vaktmester

Thomas Sletbakk
IT-sjef
900 90 830
thomas@ullevaal.no

Øyvind Sakshaug
Driftssjef Idrett
908 26 233
oyvind@ullevaal.no

Hilde Taklo Knutzen
Banesjef
456 03 114
hilde@ullevaal.no

Jonathan Clements
Baneassistent

Carl Bernhard Svenke
Leder Meet Ullevaal
23 00 83 00
472 01 000
cb@meet-ullevaal.no

Lise Kristin
Leder Eiendom
926 07 327
lisekristin@ullevaal.no

Erik Forgaard
Administrerende direktør
982 80 952
erik@ullevaal.no

Kontakt oss

Ullevaal Stadion
Meet Ullevaal 23 00 83 00
Klubb Ullevaal 920 90 652
Ullevaal Stadion Idrett 908 26 233
Ullevaal Stadion Eiendom 926 07 327