Om Ullevaal Stadion

AS Ullevaal Stadion ble stiftet i 1925 i forbindelse med bygging av Ullevaal Stadion, og er 100 % eid av Norges Fotballforbund.

Selskapet har to forretningsområder;  AS Ullevaal Stadion som består av Ullevaal Stadion Eiendom (utleie av næringseiendom),  Meet Ullevaal (Kurs & konferanse virksomhet), samt Klubb Ullevaal (medlems-konsept). Datterselskapet Ullevaal Stadion Idrett AS som ble etablert i 1998, eier og forvalter selve nasjonalanlegget for fotball. Samlet har disse to Ullevaal Stadion selskapene 27 faste ansatte.

Ullevaal Stadion ble åpnet 26. september 1926 som hjemmebane for Lyn og flere andre lokale lag. Den første fotballandskampen ble spilt der i 1927, og NFF begynte etter dette å gradvis kjøpe deler av stadionselskapet. Tilskuerrekorden på en fotballkamp stammer fra 1949, da 37 096 så Norge spille mot Danmark. Siden 1948 har Ullevaal vært fast arena for finalen i Norgesmesterskapet i fotball for herrer, og Ullevaal Stadion har også vært finalearena for EM i fotball for kvinner to ganger, i 1987 og 1997. Ullevaal Stadion inneholder også hovedkontorene til mange idrettsforbund, og næringseiendom med blant annet THON hotell og AMFI kjøpesenter.

Våre ansatte

Carl Bernhard Svenke
Leder Meet Ullevaal
Tlf: 23 00 83 00
Mob: 47 20 10 00
cb@meet-ullevaal.no

Tomas Johansen
Leder, salg
Mob: 92 09 06 52
tomas@ullevaal.no

Mette Holager Eriksen
Konferanse- og HR-sjef
Tlf: 23 00 83 00
Mob: 47 60 43 40
mette@meet-ullevaal.no

Pål Brogeland
Salgssjef
Mob: 46 62 73 37
pal@ullevaal.no

Jørgen Søgård
AV/IT-tekniker
Tlf: 23 00 83 00
Mob: 91 90 52 61
jorgen@ullevaal.no

Even Jenserud
Salgs- og bookingsjef
Tlf: 23 00 83 00
Mob: 99 41 47 07
even@meet-ullevaal.no

Ingrid Holm Sanaker
Rådgiver
Tlf: 23 00 83 47
Mob: 91 62 59 57
ingrid@meet-ullevaal.no

Inger Valstad Dahle
Rådgiver
Tlf: 23 00 83 16
Mob: 91 16 21 63
inger@meet-ullevaal.no

Linda Steiro
Rådgiver
Tlf: 23 00 83 06
Mob: 41 66 90 76
linda@meet-ullevaal.no

Ingrid Korvald
Teamleder
Tlf: 23 00 83 00
Mob: 48 08 62 58
ingrid.k@meet-ullevaal.no

Bera Evensen
Teamleder
Tlf: 23 00 83 00
Mob: 98 85 17 83
bera@meet-ullevaal.no

Margrethe Smemo
Konferansevert
Tlf: 23 00 83 30
margrethe@meet-ullevaal.no

Andreas Bjørkhaug
Konferansevert
Tlf: 23 00 83 00
andreas@meet-ullevaal.no

Siri Strømsvåg
Konferansevert
Tlf: 23 00 83 00
siri@meet-ullevaal.no 

Møyfrid U. Pedersen
Konferansevert
Tlf: 23 00 83 00
Mob: 90 87 27 77
moyfrid@meet-ullevaal.no

Lasse Jensen
Konferansevert
Tlf: 23 00 83 00
Mob: 91 11 88 88
lasse@meet-ullevaal.no

Kari Engmark Lunde
Konferansevert
Tlf: 23 00 83 00

Anne-Sofie Wessel Svensson
Salgssjef Klubb Ullevaal         
Mob: 90 19 40 87

anne-sofie@meet-ullevaal.no

Driftssjef Idrett
Øyvind Sakshaug
Mobil: 908 26 233
Mail: oyvind@ullevaal.no

Driftsassistent
Valmir Araujo de Lima
Mail: valmir@ullevaal.no

Banesjef
Hilde Taklo Knutzen
Mobil: 456 03 114
Mail: hilde@ullevaal.no

Baneassistent
Jonathan Clements

IT-sjef
Thomas Sletbakk
Mobil: 900 90 830
Mail: thomas@ullevaal.no

Kontakt oss

Ullevaal Stadion
Meet Ullevaal23 00 83 00
Klubb Ullevaal92 09 06 52
Ullevaal Stadion Idrett90 82 62 33
Ullevaal Stadion Eiendom92 60 73 27