Om Ullevaal Stadion

AS Ullevaal Stadion ble stiftet i 1925 i forbindelse med bygging av Ullevaal Stadion, og er 100 % eid av Norges Fotballforbund.

Selskapet har to forretningsområder;  AS Ullevaal Stadion som består av Ullevaal Stadion Eiendom (utleie av næringseiendom),  Meet Ullevaal (Kurs & konferanse virksomhet), samt Klubb Ullevaal (medlems-konsept). Datterselskapet Ullevaal Stadion Idrett AS som ble etablert i 1998, eier og forvalter selve nasjonalanlegget for fotball. Samlet har disse to Ullevaal Stadion selskapene 27 faste ansatte.

Ullevaal Stadion ble åpnet 26. september 1926 som hjemmebane for Lyn og flere andre lokale lag. Den første fotballandskampen ble spilt der i 1927, og NFF begynte etter dette å gradvis kjøpe deler av stadionselskapet. Tilskuerrekorden på en fotballkamp stammer fra 1949, da 37 096 så Norge spille mot Danmark. Siden 1948 har Ullevaal vært fast arena for finalen i Norgesmesterskapet i fotball for herrer, og Ullevaal Stadion har også vært finalearena for EM i fotball for kvinner to ganger, i 1987 og 1997. Ullevaal Stadion inneholder også hovedkontorene til mange idrettsforbund, og næringseiendom med blant annet THON hotell og AMFI kjøpesenter.

Våre ansatte i AS Ullevaal Stadion

Ingrid Holm Sanaker
Rådgiver
916 25 957
ingrid@ullevaal.no

Inger Valstad
Rådgiver
911 62 163
inger@ullevaal.no

Linda Steiro
Rådgiver
416 69 076
linda@ullevaal.no

Johanna Asmerom
Rådgiver
932 86 966
johanna@ullevaal.no

Anne-Sofie W Svensson
Salgssjef Klubb Ullevaal
901 94 087
anne-sofie@ullevaal.no

Pål Brogeland
Salgssjef konferanse
466 27 337
pal@ullevaal.no

Malin Bergseteren
Teamleder
959 99 874
malin@ullevaal.no

Ingrid Korvald
Teamleder
480 86 258
ingridm@ullevaal.no

Bera Evensen
Teamleder
988 51 783
bera@ullevaal.no

Møyfrid U. Pedersen
Konferansevert
moyfrid@ullevaal.no

Margrethe Smemo
Konferansevert
margrethe@ullevaal.no

Kristian Paulsen
Konferansevert
kristian@ullevaal.no

Lasse Jensen
Konferansevert
911 18 888
lasse@ullevaal.no

Jaffet Asmerom
Konferansevert
jaffet@ullevaal.no 

Amelia Sevland Øfsdahl
Konferansevert
amelia@ullevaal.no 

Kari Engmark Lunde
Konferansevert

Jørgen Søgård
AV/IT-tekniker
919 05 261
jorgen@ullevaal.no

Cato Breivik
Driftssjef
cato@ullevaal.no

Valmir Araujo de Lima
Driftsassistent
valmir@ullevaal.no

Espen Aasen
Byggteknisk sjef Eiendom
922 66 670
espen@ullevaal.no

Ray Morillas
Vaktmester

Thomas Sletbakk
IT-sjef
900 90 830
thomas@ullevaal.no

Øyvind Sakshaug
Driftssjef Idrett
908 26 233
oyvind@ullevaal.no

Hilde Taklo Knutzen
Banesjef
456 03 114
hilde@ullevaal.no

Jonathan Clements
Baneassistent

Tomas Johansen
Leder, Meet Ullevaal salg
920 90 652
tomas@ullevaal.no

Mette Holager Eriksen
Konferanse- og HR-sjef
476 04 340
mette@ullevaal.no

Carl Bernhard Svenke
Leder Meet Ullevaal
472 01 000
cb@ullevaal.no

Lise Kristin Sunsby
Leder Eiendom
926 07 327
lisekristin@ullevaal.no

Erik Forgaard
Administrerende direktør
982 80 952
erik@ullevaal.no

Kontakt oss

Ullevaal Stadion
Meet Ullevaal 23 00 83 00
Klubb Ullevaal 920 90 652
Ullevaal Stadion Idrett 908 26 233
Ullevaal Stadion Eiendom 926 07 327